Pierwsze decyzje finansowe - Program Ministra "Dziedzictwo Kulturowe"

15-01-2009

Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego Bogdan Zdrojewski podjął pierwsze decyzje dotyczące dofinansowania projektów zgłoszonych w I naborze wniosków do Programów Ministra 2009.

Na posiedzeniu 12 stycznia 2009 Zespół Sterujący oceniający wnioski złożone w ramach Priorytetu "Ochrona dziedzictwa narodowego poza granicami kraju" Programu "Dziedzictwo Kulturowe" rekomendował Ministrowi Kultury i Dziedzictwa Narodowego dofinansowanie 34 projektów. Zespół oceniał 50 wniosków, które wpłynęły w pierwszym naborze i spełniły kryteria formalne. Zgodnie z deklaracją Ministra Bogdana Zdrojewskiego posiedzenia Zespołów Sterujących oceniających wnioski złożone w ramach Programów Ministra powinny odbyć się do końca stycznia br.

Wśród dofinansowanych przedsięwzięć znalazły się m.in. II etap inwentaryzacji grobów na Cmentarzu Łyczakowskim we Lwowie, polichromowanie drewnianego zrekonstruowanego ołtarza głównego w kościele parafialnym w Brzozowcach na Ukrainie oraz inwentaryzacja zasobów Muzeum Polskiego w Rapperswilu. Pełna lista dostępna jest na stronie internetowej MKiDN poświęconej Programom Ministra.powrót