Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.  Kliknij "Zamknij" aby zaakceptować naszą politykę.

[Zamknij]

Dzień Informacyjny o Europejskich Stolicach Kultury

26-02-2009

 

Komisja Europejska, mając na uwadze potrzebę pozyskania przez miasta oraz instytucje informacji na temat inicjatywy "Europejska Stolica Kultury", pragnie przyczynić się do lepszego poznania jej wymiaru oraz zasad udziału w konkursie. Sprzyjać będzie również dzieleniu się dobrymi praktykami.

Z tego względu, Komisja Europejska zdecydowała się zorganizować pierwszy Dzień Informacyjny o Europejskich Stolicach Kultury, skierowany do wszystkich zainteresowanych tytułem miast. Spotkaniu towarzyszyć będzie sesja poświęcona wymianie dobrych praktyk między byłymi, obecnymi i kandydującymi Stolicami. Ideą przyświecającą spotkaniu jest uzyskanie szerokiej reprezentacji środowiskowej oraz wspólne zastanowienie się nad ułatwieniem współpracy wszystkich zainteresowanych stron.

Pierwszy Dzień Informacyjny dedykowany Stolicom odbędzie się 5 maja 2009 roku (od 9:00 do 17:00) w siedzibie Komisji w Brukseli.

Program będzie wkrótce dostępny na stronach Komisji:: http://ec.europa.eu/culture/news/news1936_en.htm.

powrót

koniec głównej treści